Odcinek 38 – Fakty Wydarzenia Opinie z Wodzem Thasunke Witko

Reduta przeciw hejtowi na mieszkańcach rzekomej „strefy wolnej od LGBT” i dyskryminacji ekonomicznej

WROGIE ATAKI „TABLICZKOWCA”

Pewien człowiek jeździ po Polsce i rozwiesza kłamliwe tablice informujące, że dana gmina np. Zakrzówek na Lubelszczyźnie jest strefą wolną od LGBT. Twierdzi, że to happening (tak przedstawia to Polakom, ale naprawdę to precyzyjna operacja) i niby zwrócenie uwagi na los ludzi LGBT, jednak dla w ten sposób  realnie napiętnowanych samorządów i mieszkańców, to zapowiedź fali obrzydliwego i niezawinionego hejtu i perspektywa utraty nie tylko unijnych środków finansowych. A w skali państwa, to kolejne potężne uderzenie w czułą sferę bezpieczeństwa narodowego. Jak to możliwe, dowiecie się Państwo słuchając kolejnego odcinka FWO.

Dla Macieja Świrskiego, którego Reduta stanęła murem za oszkalowaną gminą i jej mieszkańcami, sprawa jest oczywista i ma bardzo groźny kontekst dla całej Polski. Dla „Tabliczkowca”- komentatorzy nie chcą promować jego danych- to niby tylko taka forma przekazu i happening. Ów sprytnie działa: zrobił tablicę, na wzór powszechnie stosowanych, z komunikatem: „Strefa wolna od LGBT” i tłumaczeniami. Z rozmysłem wybiera gminy, które przyjęły deklaracje o promowaniu rodziny i tam przykręca ten prawie „znak drogowy” pod prawdziwą tablicą z nazwą miejscowości. Robi zdjęcie i nagrywa informację, a następnie za pomocą mediów społecznościowych wysyła to w świat.

W efekcie zmanipulowany Zachód, przyzwyczajony do polskich niepoprawnych politycznie incydentów, widząc „oficjalny” szyld LGBT- FREE ZONE, protestuje i grozi Polsce m.in. odebraniem kasy. Dodajmy do tego jeszcze podobieństwo i skojarzenia tego napisu z niemieckim „Judenfrei”, czyli terenem oczyszczonym z Żydów, co w kontekście oskarżeń o polski antysemityzm, jest bardzo niebezpieczne.  Zdaniem Macieja Świrskiego, to tylko wierzchołek góry lodowej. Bo kłamliwa narracja, którą stworzył „Tabliczkowiec” powielana w tamtych społecznościach, może stać się wszechobecna, dominująca i w rezultacie może wykreować stereotyp nietolerancyjnych, ciemnych i wręcz odrażających  Polaków, którym w razie realnego zagrożenia wojennego- słynny art. 5 traktatu NATO- po prostu nie warto pomagać.

Dlatego reakcja państwa polskiego w sferze dyplomatycznej i propagandowej powinna być jednoznaczna. Należy także pomagać haniebnie oczernianym samorządom i mieszkańcom. Kto będzie chciał przyjechać do takiej miejscowości lub założyć tam fabrykę? Jak mają żyć ludzie z takim piętnem?

Jako pierwsza pomocną dłoń do Zakrzówka wyciągnęła Reduta Dobrego Imienia pomagając finansowo i prawnie w pozwie przeciwko kłamcy. Prawdopodobnie inne samorządy, które również padły ofiarą „Tabliczkowca” także skorzystają z know-how RDI. Akcja tego aktywisty wpisuje się w szerszy kontekst tj. przedstawienia Polaków jako osób dyskryminujących, segregujących i wykluczających pewną grupę. Ma to –zdaniem M. Świrskiego – wpisywać się w kontekst historyczny, gdzie obecnie przypisuje się Polsce sprawstwo holokaustu i mordowania Żydów podczas II wojny światowej. Jest to tak przygotowane by ugruntować pogląd, że Polacy dyskryminowali i zabijali kiedyś Żydów, a dziś dyskryminują i wykluczają osoby o innej orientacji seksualnej.

Zachęcamy do wysłuchania audycji i uprzejmie prosimy o wsparcie finansowe działań Reduty Dobrego Imienia, która funkcjonuje dzięki swoim Przyjaciołom i Sympatykom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *