Odcinek 33 – Fakty Wydarzenia Opinie z Wodzem Thasunke Witko

Gedeery w natarciu, czyli

NA FINISZU KAMPANII

Grupy dywersyjno- rozpoznawcze, czyli tzw. gedeery to specjalne wojska przeznaczone do siania paniki i zamętu, na tyłach wroga. I to do ich działań komentatorzy FWO przyrównują plugastwo wylewające się z okładki „Faktu”. Zdaniem Macieja Świrskiego i Wodza Tasunke Witko to element precyzyjnej, zaplanowanej w każdym calu operacji specjalnej, mającej zmniejszyć szanse Andrzeja Dudy. Użycie takiej „brudnej bomby” o niespotykanej dotąd sile, świadczy jednak o wielkiej desperacji i przede wszystkim braku wiary w sukces prezydenta Warszawy.

Finał kampanii jest coraz bardziej kuriozalny, o czym może świadczyć konferencja prasowa Trzaskowskiego, którą hałaśliwie i fałszywie okrzyknięto debatą. Każdy dzień przynosi tego rodzaju manipulacje i próby narzucenia przekazu przez POKO. Wbrew logice, rzeczywistości i przede wszystkim prawdzie, która coraz mocniej przebija się ze stolicy, gdzie coraz bardziej widać nieudolność rządów Trzaskowskiego i jego poprzedniczki. Czajka, kamienice, palety i autobusy to dotychczas zarejestrowane znaki czasu rządów PO, które sprawiły, że Wódz porównał Warszawę ze słynnym westernowym Dodge City. Jak wyznał, tam na Dzikim Zachodzie czułby się znacznie bezpieczniejszy…

Publicyści zgodni są, że wybór Trzaskowskiego prowadziłby do „psucia państwa, poprzez ciągłe wetowanie i w efekcie po kilku miesiącach doprowadziłby do przedterminowych wyborów”. Towarzyszyłaby temu „atmosfera rosnącej nienawiści” budowana przez media antypisowe, tak dobrze znana z tej kampanii.

Komentatorzy zastanawiają się, co zrobić by nie powtórzyły się haniebne przekazy naśladujące dziennik RAS i postulują zmianę prawa prasowego, które zostało wprowadzone w stanie wojennym i nijak nie przystaje do rzeczywistości. Maciej Świrski uważa, że tego rodzaju kłamstw niewolno zostawiać bez reakcji –„trzeba to napiętnować i zneutralizować” i oferuje prezydentowi know-how zespołu prawnego: „Wiemy jak w sądzie wygrać z tym wydawcą”. Poza tym musimy być szybsi i sprawniejsi w budowaniu prawdziwej i atrakcyjnej narracji. I ta myśl niech przyświeca nam w tych ostatnich dniach kampanii.

FWO kończy informacja o zbliżającym się kolejnym starciu sądowym z prof. J. Grabowskim, który twierdzi m.in. i to , że Polacy w czasie II wojny światowej zamordowali około 200.000 Żydów. Jest także apel o wsparcie finansowe działań Reduty Dobrego Imienia w dobie pandemii. Szczegóły rdi.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *