Odcinek 30 – Fakty Wydarzenia Opinie z Wodzem Thasunke Witko

Przed wyborami prezydenckimi

POLSKA IDZIE DO GÓRY!

Komentatorzy FWO byli zgodni, że pozycja Polski jest coraz silniejsza, a spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem tego dowodzi. To nie tylko prestiż i prawdopodobne wzmocnienie kampanii, ale przede wszystkim realne korzyści dla państwa polskiego. Oprócz znacznego zwiększenia kontyngentu wojsk, to również szansa na budowę bezpiecznej i wydajnej elektrowni jądrowej, czyli transfer najnowszych technologii nuklearnych. A to stanowi gwarancję konkretnej i stałej amerykańskiej obecności w Polsce, bez względu na zawirowania i koniunktury polityczne.

Maciej Świrski i Thasunke Witko rozmawiają na kilkanaście godzin przed spotkaniem prezydentów w Białym Domu. Sprawnie analizując wspólne aktywa i interesy starają się wyciągnąć wnioski i podpowiedzieć polskim dyplomatom optymalne rozwiązania. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w listopadzie może dojść do zmiany na stanowisku prezydenta USA, co może w efekcie spowodować reset w relacjach z Kremlem. Maciej Świrski uważa, że trzeba zrobić wszystko, by Amerykanie mieli trwały interes w obecności w Polsce. I podpowiada, że ochrona najnowocześniejszych technologii nuklearnych- żywotnych dla bezpieczeństwa narodowego USA- jest tego gwarantem. A dla Polski obecność Amerykanów i wspólne strategiczne interesy to kwestia niepodległości i bezpieczeństwa.

Polska idzie do góry, a Trump odrzuciwszy zaproszenie na wielką defiladę do Moskwy idzie na zwarcie z Putinem. Dlatego musimy się liczyć z ostrą propagandową reakcją ze strony służb Kremla.  

Z kilka godzin dowiemy się, co przyniesie wizyta prezydenta Andrzeja Dudy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *