Odcinek 29 – Fakty Wydarzenia Opinie z Wodzem Thasunke Witko

Precz z toksycznymi liderami

PRZYWÓDCA JEST TYLKO JEDEN

„Komentarze do debaty ciekawsze niż sama debata”- tak telewizyjny pojedynek pretendentów do najwyższej godności w państwie lapidarnie- i trafnie!- skwitował wódz Thasunke Witko. Niestety, tego nie mógł potwierdzić prowadzący FWO Maciej Świrski, który po prostu nie ma telewizora (szczęściarz!) i to sam wódz, usiłował pod kątem przywództwa sklasyfikować występujących kandydatów. Najwyższą ocenę otrzymał urzędujący prezydent, który mimo że w obowiązującym porządku konstytucyjnym nie może w pełni rozwinąć skrzydeł, jest dobrym przywódcą. Bosak jest lepszy od „pobudzonego” Trzaskowskiego, a Kamysz nie ma w ogóle cech lidera. Generalnie to pokłosie tego, że w Polsce coraz trudniej o nowych przywódców i Jarosław Kaczyński wciąż samotnie sprawuje rząd dusz.

Maciej Świrski zaryzykował nawet tezę, że istnieje- przy sporych oczekiwaniach społecznych- swoisty deficyt przywództwa. Na szczęście, nie obowiązuje to w polskich siłach zbrojnych, co udowodnił Tasunko Witko, przypomnijmy: przed laty oficer walczący m.in. w Afganistanie. Znalazł kogoś, kto spełnia wszystkie kryteria współczesnego dowódcy, ba wodza na wypadek wojny! Jest nim najważniejszy żołnierz Wojska Polskiego, generał Rajmund Andrzejczak, szef sztabu generalnego, pod którego rozkazami nasz komentator przed laty służył: jest twardy, ale sprawiedliwy i budzi zaufanie.

Po przeciwległej stronie znajdują się tzw. toksyczni liderzy i niestety tych jest więcej. Najlepsza armia świata, czyli amerykańska znalazła na nich sposób i od lat bezwzględnie rozprawia się z tymi, co mają fałszywe ambicje, są nieprzewidywalni, powodują ciągłą atmosferę zagrożenia i strachu. Czy będziemy umieli się pozbyć tych narcystycznych, manipulujących i wiecznie intrygujących toksycznych przywódców?! Miejmy nadzieję i zróbmy to dla Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *