Odcinek 24 – Fakty Wydarzenia Opinie z Wodzem Thasunke Witko

W tonacji „Trójki”


Rafał lepiony z Platformy


Rozmowę dwóch komentatorów, zdominował Rafał Trzaskowski i jego pierwsze dni w charakterze kandydata Platformy O. Miłosiernie i krótko Wódz Tasunko Witko zastanawiał się nad tym, co ów, mógłby wnieść nowego dla obronności kraju i w polityce zagranicznej, podczas gdy Maciej Świrski, z zawodu historyk, przedstawił genealogię rodu pretendenta do najwyższej godności w państwie. I tu skończyła się taryfa ulgowa, bo przypomniano Trzaskowskiemu śmierdzącą sprawę „Czajki” i skandaliczne 4 procent rozpatrzonych wniosków, na tarczę chroniącą biznes stołeczny, co fatalnie ciąży nad prezydentem Warszawy i świadczy o jego miernych zdolnościach organizatorskich.
Po raz kolejny, zwrócono uwagę na mocno niewystarczającą politykę informacyjną dobrej zmiany i nierozliczenie warszawskiego polityka z cuchnącej afery. Ten, niepomny swoich wątpliwych dokonań, sam przeszedł do bezwzględnej- i na razie skutecznej- ofensywy przeciw rządowi.
Nie sposób było nie skomentować także wydarzeń związanych z radiową „Trójką”. Kluczem do tej medialnej afery, zdaniem Macieja Świrskiego, są mroczne decyzje personalne z wiosny 1982, gdy spacyfikowano najlepszą rozgłośnię w kraju, która wkrótce potem, stała się „agendą reżimu komunistycznego”. A dziś gwiazdy z Myśliwieckiej 3/5/7, nie tylko rosną politycznie, ale przeprowadzają sprytną „operację marketingową”, mającą na celu zapewnienie finansowania ich nowemu radiu. Słusznie podkreślono także rolę „Trójki”, w utwierdzaniu słuchaczy, w fałszywym przeświadczeniu o pewnej wyższości i byciu elitą.
Komentatorzy niecierpliwie czekają na ponowny start kampanii. Oczekują także nowej jakości i skuteczności po Andrzeju Dudzie, wskazując Prezydentowi sprawdzony kierunek: elektorat małych miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *