Odcinek 23 – Fakty Wydarzenia Opinie z Wodzem Thasunke Witko

Casus: prawnik Kamil K.

NAKRĘCANIE SPIRALI NIENAWIŚCI

Tym razem ważne wydarzenia z bieżącej polityki i historii Polski, jak śmierć marszałka Piłsudskiego, czy wspomnienia bohaterów uwiecznionych w „Czerwonych makach na Monte Cassino”, musiały ustąpić za sprawą groźnych wpisów na twitterze. To wyjątkowo haniebne i obrzydliwe zdarzenie sprawiło, że Maciej Świrski i Wódz Tasunko Witko, są poruszeni i wyjątkowo zatroskani. Nic dziwnego, na naszych oczach przekroczono czerwoną linię, bo jak inaczej ocenić publiczne nawoływania do „ostatecznego rozwiązania”, eliminacji fizycznej prezesa Kaczyńskiego i senatorów PIS?

Komentatorzy zdecydowanie protestują przeciwko używaniu języka nienawiści i pogardy. Uważają, że były działacz Nowoczesnej- a z wykształcenia prawnik!- z premedytacją wprowadził do przestrzeni publicznej potężny ładunek nienawiści. Zresztą to w dużej mierze efekt atmosfery szczucia i hejtu, która od lat unosi się z przekazu mediów mainstreamowych, bezpardonowo narzucających swoją narrację.

Czy Kamil K. liczy na bezkarność? To okaże się, gdy sprawa trafi do sądu. Na pewno zostanie to skomentowane w kolejnych wydaniach Faktów-Wydarzeń-Opinii.

Zapraszamy do słuchania Podcastów Reduty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *