Odcinek 15 – FAKTY-WYDARZENIA-OPINIE z Thasunke Witko 20.04.2020

Maciej Świrski Wódz Thasunke Witko komentują wydarzenia ostatniego tygodnia

Tym, co straszą i hejtują

WEJDĄ, NIE WEJDĄ…

Najnowsze wydanie FWO rozpoczyna analiza działań niemieckiego oddziału Amnesty International, który zrównał demokrację polską i węgierską z… turecką. U wodza Tasunko Witko- komentatora Faktów- wywołało to uśmiech niedowierzania i politowania. Maciej Świrski i  Jego gość doszli do przekonania, że ta skądinąd zasłużona przed laty organizacja, odgrywa szczególną rolę, w brutalnej walce propagandowej przeciwko Polsce.

Oburzenie publicystów, wywołało także,  użycie przed kilku dniami, przez zwolenniczki aborcji, loga z błyskawicą, jednoznacznie kojarzącego się z symbolami niemieckiego SS: „Co musi mieć w głowie człowiek, który to wymyślił?!”.

Zdrowo oberwało się także Tuskowi za „poziom trolla” i chęć bycia „Andersem XXI wieku”, Budce  i Kopaczowej, także za brak wierności Rzeczypospolitej. Zaplusowała za to  profesor Pawłowicz, uzasadnieniem wyroku TK i przypomnieniem sędziom, że  wydają wyroki w imieniu państwa polskiego, a nie europejskich trybunałów.

Maciej Świrski pokusił się o zinterpretowanie, kontrowersyjnego tweeta, ambasador Mosbacher  i zachęcił do jego uważnego odczytania. Przypomnijmy zatem te słowa: „TVN jest częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo”. A czego pani ambasador nie napisała? Na to zwrócił uwagę Maciej Świrski.

Godzinną audycję, zakończyły informacje o zakupie przez MON, najnowocześniejszych  amerykańskich ręcznych przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin i rozważania „wejdą, nie wejdą?!”, z odpowiedzią, udzieloną przez wodza Tasunko Witko- oficera WP w stanie spoczynku: Chruszczow-nie, Breżniew-nie, Gorbaczow-nie. ONI- też nie ruszą! Będą straszyć, prowokować, ale nie ruszą!”. A więc śpij spokojnie Słuchaczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *