Odcinek 11 – O orzeczeniu TSUE i o koniecznym geście, pierwszy odcinek thrillera sądowego

W tym, 11 już odcinku, zajmujemy się dzisiejszym orzeczeniem TSUE, które jest wymierzone w polski Sąd Najwyższy – w Izbę Dyscyplinarną. Zdecydowanie komentujemy ten skandaliczny „wyrok”. W tym kontekście rozmawiamy z p. Tomaszem Luterkiem – rzeczoznawcą sądowym. Otóż – opozycja domaga się wprowadzenia stanu wyjątkowego. To pociąga za sobą odszkodowania,  o wysokości których decydować będą sądy. No i koło się zamyka.

Rozpoczynamy także relację z „thrillera sądowego”, w sprawie dotyczącej książki „Dalej jest noc”, której redaktorami są prof. Jan Grabowski i prof. Barbara Engelking. Będziemy te odcinki publikować co kilka dni, tak aby Słuchacze byli na bieżąco.

Zapraszamy!

PomagamyReducie.pl

Jedna odpowiedź do “Odcinek 11 – O orzeczeniu TSUE i o koniecznym geście, pierwszy odcinek thrillera sądowego”

  1. Ile morze trwać ta przepychanka z urzędasami UE. Czemu Stanu Wyjątkowego nie wprowadzają Niemcy, Francja czy Włosi. Solidarność Europejska jest wymagana tylko jednostronnie. Niemcy czy Francuzi nie muszą być solidarni np. w pomocy dla Włochów, ale na nas wymusza się współudział w zakupionym sprzęcie dla ogólnych potrzeb europejskich. O decyzji TSUE nie chcę się wypowiadać, bo widzę że w okresie pandemii strasznie się tam nudzą, i niech się UE wreszcie zajmie realną pomocą dla krajów tego wymagających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *