Odcinek 8 – Mózg w służbie człowieka

ALEKSANDER WIERZEJSKI

Tym razem, gościem Macieja Świrskiego, był Aleksander Wierzejski -absolwent SGH, University of Minnesota, i Uniwersytetu Warszawskiego, znany dziennikarz Radia WNET i Telewizji Republika, specjalizujący się m.in. w gospodarce epoki odkryć kosmicznych. I nie zawiedziecie się Państwo! Rozmówcy, wprost prześcigali się w opisywaniu najnowszych technologii i wynalazków, oczywiście w służbie człowieka zagrożonego niewidocznym… wirusem. Pamiętacie Sondę w TVP i nieodżałowanych redaktorów Kurka i Kamińskiego? Czuwaj!

Odcinek 7 – Stanisław Karczewski na pierwszej linii

WIERNOŚĆ PIERWSZEMU POWOŁANIU I SŁUŻBA OJCZYŹNIE

Dziś: Stanisław Karczewski- lekarz chirurg, polityk, Wicemarszałek Senatu

Z Przysięgi Hipokratesa:

(…) przyrzekam:

-służyć zdrowiu i życiu ludzkiemu,

-według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnej różnic, takich jak rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek (…)

Wyjątkowa rozmowa przeprowadzona z kwarantanny, w której przebywał Marszałek Stanisław Karczewski, po dyżurze który pełnił, w tak dobrze mu znanym szpitalu, w Nowym Mieście. O powołaniu lekarskim, z którego nikt nie może zwolnić oraz o trudnej i odpowiedzialnej służbie senatorów, partii i obywateli w Polsce w dobie koronawirusa.

Odcinek 6 – Na tropie dziennikarskiego śledztwa dotyczącego anatomii prologu pandemii

WŁOCHY MARZEC 2020…

Tomasz ŁYSIAK -ur. 1970 Scrittore e giornalista polacco.

Pisarz, dziennikarz, publicysta, scenarzysta. Wielki znawca i miłośnik tradycji i kultury Włoch.

Godzinna rozmowa przeprowadzona wieczorem 24 marca 2020 r.

Zachęcamy Państwa do wysłuchania rezulatów precyzyjnego śledztwa. Dziennikarski rzetelny warsztat Tomasz Łysiaka demaskuje kardynalne zaniedbania WHO i bezczynność UE. Przedstawia dramaty rodzinne Włochów, heroiczny wysiłek lekarzy oraz walkę o życie ludzkie. Walkę, która wciąż trwa… Z wielką uwagą i skupieniem wejdźmy w tragedię wielkiego narodu. Niech nam w tym pomoże wsłuchanie się w słowa z włoskiego hymnu narodowego„…Giuriamo far libero il suolo natio: uniti, per Dio…”.

„Przysięgnijmy ocalić naszą ojczystą ziemię: zjednoczeni przez Boga”.

Odcinek 5 – Rozmowa z Maciejem Rusińskim z Nowego Jorku o tamtejszym kryzysie COVID 19

Rozmowa z Maciejem Rusińskim, działaczem polonijnym z Nowego Jorku o sytuacji w dniu 28 marca 2020. Na ile władze są przygotowane, co myślą ludzie, z czego opłacane jest leczenie, jak wygląda sytuacja gospodarcza i jaki jest kontekst kryzysu.

Maciej Rusiński jest koordynatorem Klubów Gazety Polskiej na Stany Zjednoczone i Kanadę oraz przewodniczącym Klubu GP Nowy Jork. Zawodowo analityk strategii inwestycyjnej rynków obligacji rządowych, instrumentów stóp procentowych i pochodnych; Zajmuje się opracowaniem inwestycji i rynków fixed income w banku UBS, zarządzaniem aktywami funduszu emerytalnymi General Motors Asset Management, systemami handlu instrumentami stóp procentowych – Merrill Lynch (BofA).

Magister nauk komputerowych i programowania – Columbia University. Magister zarządzania i finansów (MBA) – New York University.

PomagamyReducie.org

Odcinek 2 – Rozmowa z prof. Andrzejem Zybertowiczem

Prof. Andrzej Zybertowicz fot. Grzegorz Krzyżewski

Rozmowa z prof. Andrzejem Zybertowiczem, przeprowadzona 21 marca 2020 roku.

Prof. Andrzej Zybertowicz jest doradcą prezydenta Andrzeja Dudy, socjologiem, z niezwykłą wnikliwością obserwującym współczesną Polskę.

Termin jego autorstwa „Antyrozwojowe Grupy Interesów” wszedł do kanonu terminologii opisującej patologie III RP.

W tej rozmowie zastanawiamy się, w jaki sposób obecnie przeżywany przez Polaków czas epidemii wpłynie na naszą przyszłość i czy możliwe jest odbudowanie wspólnotowości.

Podcast RDI – odcinek 1 z 18.03.2020

Rozpoczynamy podcast Reduty. Gościem Macieja Świrskiego jest poseł do europarlamentu Ryszard Czarnecki. Dowiemy się jak wyglądała reakcja w Europie na kłamstwa Moskali i czym się zajmują urzędnicy unijni w dobie pandemii.

Podcast Reduty Dobrego Imienia

Fragmenty Pieśni o Bitwie pod Grunwaldem z XVI wieku, ułożonej przez anonimowego autora na 100 lecie rocznicy bitwy śpiewa Jacek Kowalski